2019 Tarım ve Hayvancılık Kredileri Listesi (Tüm Bankalar)

2019 tarım ve hayvancılık kredileri bankalara göre ayrılmış olarak tek yazıda. Size uygun tarım ve hayvancılık kredi seçeneğini kolayca bulabilirsiniz.


Ziraat Bankası 2019 Tarım ve Hayvancılık Kredileri

Çiftçilere destek vermesi için devlet tarafından kurulan Ziraat Bankası elbette 2019 tarım ve hayvancılık kredileri açısından en zengin adres. Aşağıda Ziraat Bankası tarafından verilen tüm krediler listelenmiştir. Bu kredilere başvurular “şubeden” yapılmaktadır. Kredi adresi kısmında verilen adrese tıklayıp kredinin bilgilendirme sayfasına gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası 2019 Tarım ve Hayvancılık Kredileri


Genç Çiftçi Kredisi

Ülkemizde tarım sektöründe çalışanların giderek yaşlanması ve yeni neslin diğer iş kollarına kaymasından dolayı tarımda iş gücü eksikliği baş göstermekte. Ziraat Bankası bu gidişatı bir nebze durdurabilmek için Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteği ile Genç Çiftçi Akademi Projesi başlatmıştır. Tarım alanlarında genç çiftçilere yeni alanlar yaratmak ve modern tarımın bilgisiyle üretimi arttırmak için böylesi bir proje yürütülüyor.

18 yaşından büyük, 30 yaşından küçük kimseler başvurabilir. Genç Çiftçi kredisi alabilmek için en az lise mezunu olmanız gerekmekte. Erkek adayların askerlikle ilişkisi olmaması gerekiyor. Ayrıca kadınlara bu konuda öncelik veriliyor. Teknik lise veya üniversitede tarım ile alakalı bir bölümden mezun olanların da önceliği var. Ailesinde tarım işletmesinde çalışmış veya sahip olmuş kimselere de bir miktar öncelik tanınmaktadır. 20 kişilik sınıflarda haftanın 6 günü verilen ve toplamda 3 ile 8 hafta süren eğitim sonrasında proje kapsamında destek alabilirsiniz. 2019 tarım ve hayvancılık kredileri arasında en tutarlı olan ve tarım ile alakalı kişiler için en mantıklı olan kredi seçeneği bizce Genç Çiftçi Akademisi.

Kredi adresi: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci/tarim/genc-ciftci-akademisi


Hayvansal Üretim Kredisi

Hayvancılık kredisi arayanlar için ilk adres Ziraat Bankası. Hayvansal üretim kredisi iki temelde veriliyor. İşletme kredileri ve yatırım kredileri. Gelin bu kredi türlerine yakından bakalım.

  • Hayvansal işletme kredileri: hayvan yemi, ilaç, hayvansal üretim makineleri, işletme sigortası ve kirası vb. birçok gider için işletme kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Büyükbaş, küçükbaş ve kümes hayvanları işletmeleri bu krediden yararlanabilir.
  • Hayvansal yatırım kredileri: yeni bir işletme kurmak isteyenlere verilen bu kredi sayesinde ağıl, ahır yapımı için gereken parayı alabilirsiniz. İşletmenin kurulumu ve işletme için gereken makineleri krediye dahil etmek mümkün.

Kredi adresi: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci/tarim/hayvancilik-ve-su-urunleri-kredileri/hayvansal-uretim-kredileri


Su Ürünleri Kredisi

Denizde, gölde veya beton havuzda su ürünleri üretimi yapanlar su ürünleri kredisi alabilirler. 2019 tarım ve hayvancılık kredileri sadece bitki ve büyükbaş, küçükbaş için geçerli değil. Su ürünleri kredisi balık türleri, kurbağa, istiridye, karides, midye, kerevit ve daha birçok su ürünü için geçerlidir. Bu kredide de iki alt tür var. Halihazırda var olan işletmenizin geliştirmesi için veya yeni bir işletme kurmak için kredi alabilirsiniz.

Kredi adresi: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci/tarim/hayvancilik-ve-su-urunleri-kredileri/su-urunleri-kredileri


Mekanizasyon Kredisi

Tarım, hayvancılık ve su ürünleri konusunda işletmenizi daha modern hale getirmek istiyorsanız Ziraat Bankası’ndan Mekanizasyon Kredisi alabilirsiniz. Traktör, biçerdöver, römork, silajlama makinesi, süt sağım makinesi, soğutma tankları, pulluk, patoz, dedektör, balyalama ve biçme makineleri, hasat ve toplama makineleri vb. birçok modernizasyon işlemi için kredi almanız mümkün.

Kredi adresi: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci/tarim/mekanizasyon-kredileri/tarimsal-mekanizasyon-kredileri


Arazi Alım Kredisi

Yeni tarım arazileri edinmek için zaten tarım vasfına sahip alanları veya tarım vasfı kazanabilecek alanları satın almak istiyorsanız Ziraat Bankasına başvurabilirsiniz. Hisseli, hissesiz tüm bitişik arazilerle birlikte veya bitişik olmayan parselsiz arazileri satın almakta kredi kullanılabiliyor. Bu krediyi alabilmek için araziyi aldığınızda ne iş yapacağınızı projelendirmeniz gerekiyor. Tüzel veya gerçek kişiler başvurabilir.

Kredi adresi: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci/tarim/diger-kredilerimiz/arazi-alim-kredileri


Nakliye Aracı Kredisi

Canlı hayvan taşıması başta olmak üzere tarım ürünü taşıması, hayvansal ürün taşıması için gereken nakliye araçlarını temin etmeniz gerekecektir. Tır, kamyonet, soğutmalı tanklar vb. için Ziraat Bankası 2019 tarım ve hayvancılık kredileri arasında sizin için de bir seçenek var.

Kredi adresi: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci/tarim/diger-kredilerimiz/arazi-alim-kredileri


Organik Tarım Kredisi

Türkiye Cumhuriyeti “Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik” kurallarına göre üretim yapan veya yapacak olan projeler organik tarım kredisine başvurabilirler. Organik tarım kredisi üretene, toplayana, işleyene, ambalajlayana, pazarlayana (gerçek ve tüzel kişilere) verilebilmekte.

Kredi adresi: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci/tarim/diger-kredilerimiz/organik-tarim-kredileri


İyi Tarım Kredisi

Yakın zamanda ortaya çıkan İyi Tarım projesi kapsamında üretim yapan kişileri desteklemek için verilen bu kredi yatırım ve işletme kategorisindedir. İnsanlara ve diğer canlılara, çevreye zarar vermeyen, temiz tarım üretimlerine verilen bir isim İyi Tarım.

Kredi adresi: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci/tarim/diger-kredilerimiz/iyi-tarim-uygulamalari-kredileri


Lisanslı Depo Kredisi

Tarımsal ürünlerin depolanması için kurulan depolama alanlarına yönelik Ziraat Bankası destek veriyor. Silo, depo, hangar vb. inşaatları için veya bu alanlarda kullanılan kantar, fan, forklift, vinç, klima vb. teknik aletlerin masrafları için kredi çekebilirsiniz.

Kredi adresi: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci/tarim/diger-kredilerimiz/lisansli-depoculuk-yatirimlari


Hasat Kredisi

Hasat dönemi gelene kadar çiftçinin rahat edebilmesi için Ziraat Bankası tarafından kredi sağlanıyor. Hasat yapıldığında veya satışlar bittiğinde alınan kredi geri ödeniyor. Sadece tarım ve hayvancılık ile ilgili işler yapanlar bu krediden yararlanabiliyorlar.

Kredi adresi: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci/tarim/diger-kredilerimiz/hasat-ve-pazarlama-kredileri


Halk Bank 2019 Tarım ve Hayvancılık Kredileri

Halk Bankası ekseriyetle endüstriyel girişimlere ve sanayi üretimlerine destek vermek için kurulmuş olsa da tarımın da bu kulvarlara evrilmesiyle tarım kredileri de sağlamaya başladı.

Halk Bank 2019 Tarım ve Hayvancılık Kredileri


Tarım Destek Kredisi

Halkbank tarım kredileri arasında en başta gelen tarım destek kredisi aslında genel bir kredi ihtiyacını karşılaması için sunulmakta. En fazla 48 aya kadar vadeli şekilde kredi çekebilirsiniz.

Kredi adresi: https://www.halkbankkobi.com.tr/channels/KOBI-lere-Ozel/KOBI-Destek-Paketleri/Tarim-Destek-Paketi/270


Traktör ve Diğer Tarım Makineleri Tarım Kredisi

Traktör alımlarında traktör bedelinin %70’ine kadar veya diğer tarım makinelerinde %50’ye kadar karşılamak için Halkbank’tan tarım makineleri kredisi alabilirsiniz. Biçerdöver, pamuk toplama, pancar sökme gibi yürüyen aksamlı makinelerde %70’e kadar kredi alabilirsiniz.

Kredi adresi: https://www.halkbankkobi.com.tr/channels/KOBI-lere-Ozel/KOBI-Destek-Paketleri/Tarim-Destek-Paketi/270


Sera Kurulum Kredisi

Yeni sera kurulumu veya mevcut seranın yenilenmesi, genişletilmesi, teknik cihazların geliştirilmesi, tohum temini, ilaçlama, iklimlendirme ve buna benzer ihtiyaçlarınız için Halkbank’tan tarım kredisi alabilirsiniz.

Kredi adresi: https://www.halkbankkobi.com.tr/channels/KOBI-lere-Ozel/KOBI-Destek-Paketleri/Tarim-Destek-Paketi/270


Topraksız Tarım Kredisi

Yeni tarım yöntemlerinden biri olan topraksız tarım için 5 yıl vadeli krediler alabilirsiniz. Arazi, sera iskeleti ve örtüsü vb. birçok ihtiyaçta Halkbank’a başvurabilirsiniz.

Kredi adresi: https://www.halkbankkobi.com.tr/channels/KOBI-lere-Ozel/KOBI-Destek-Paketleri/Tarim-Destek-Paketi/270


İş Bankası Tarım ve Hayvancılık Kredileri

İş Bankası tarım ve hayvancılık ile alakadar kişilere 6 farklı yöntemle kredi ve destek sağlıyor. Aşağıda bu yöntemlerden kısa kısa bahsettik ve link çıkışlarını sağladık, üzerlerine tıklayıp ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Tarım ve Hayvancılık Kredileri


İmece Kart

Çiftçilere ve hayvancılara verilen İmece Kart ile tohum, fidan, gübre, ilaç, yakıt ve yem gibi giderlerinizi satın alabilir, İş Bankası aracılığıyla bu harcamaları vadeli olarak ödeyebilirsiniz.

Kredi adresi: https://www.isbank.com.tr/TR/kobi/krediler/nakdi-krediler/tarim-kredileri/Sayfalar/tarim-kredileri.aspx


Tarımsal İşletme Kredileri

İş Bankası bu kredi başlığı altında diğer tüm bankalar gibi seracılık, büyükbaş veya küçükbaş işletme tesisleri, tarımsal ürün işletmesi, tavukçuluk, mantar işletme tesisleri vb. tüm işletmelerin kurulumunda veya geliştirilmesinde kullanılmak üzere kredi sağlıyor.

Kredi adresi: https://www.isbank.com.tr/TR/kobi/krediler/nakdi-krediler/tarim-kredileri/Sayfalar/tarim-kredileri.aspx


Tarımsal Yatırım Kredisi

Tıpkı işletme kredilerinde olduğu gibi yatırım kredilerinin kapsamı da neredeyse tüm tarımsal işletmeleri kapsıyor.

Kredi adresi: https://www.isbank.com.tr/TR/kobi/krediler/nakdi-krediler/tarim-kredileri/Sayfalar/tarim-kredileri.aspx


Traktör Satın Alma Kredisi

Traktör, traktör ekipmanları ve römork gibi vasıtaların alımı için İş Bankasından tarım kredisi alabilirsiniz.

Kredi adresi: https://www.isbank.com.tr/TR/kobi/krediler/nakdi-krediler/tarim-kredileri/Sayfalar/tarim-kredileri.aspx


TMO Kredisi

İş Bankası ile Toprak Mahsülleri Ofisi arasında yapılan protokol nedeniyle TMO aracılığıyla İş Bankasından kredi alabilirsiniz.

Kredi adresi: https://www.isbank.com.tr/TR/kobi/krediler/nakdi-krediler/tarim-kredileri/Sayfalar/tarim-kredileri.aspx


Elektronik Ürün Senedi Kredisi

İş Bankası Ege’de İzmir ve Aydın’daki pamuk üreticilerinin pamuk üretimlerinin rehin kalması şartıyla üreticilere kredi verebiliyor. Yani bir sonraki pamuk hasadınızı İş Bankasına satabilirsiniz.

Kredi adresi: https://www.isbank.com.tr/TR/kobi/krediler/nakdi-krediler/tarim-kredileri/Sayfalar/tarim-kredileri.aspx

Yorumunu ekle

%d blogcu bunu beğendi: