Antalya Tarım Fuarı 2019 Ne Zaman?

Antalya Tarım Fuarı 2019 yılında ne zaman yapılacak? Antalya Tarım Fuarı 2019 katılım şartları nelerdir, hangi ürünler ile başvurulabilir? Detaylar yazıda.

Ülkemizde düzenlenen Antalya Tarım Fuarı 2019, dünyanın farklı ülkelerinden gelen katılımcıları ağırlamaktadır. Bölgenin en önemli organizasyonlarından birisi olan olarak dikkat çeken fuar, aynı zamanda Growtech Eurasia adı ile de bilinmektedir. Ortadoğu, Kafkasya ve Doğu Avrupa ülkelerinin yoğun ilgi gösterdiği organizasyonda yer alan firmaların alanları genel olarak şu şekildedir:

  • Sulama sistemleri
  • Tarım teknolojileri ve ekipmanları
  • Sera teknolojileri
  • Tohumculuk
  • Fidecilik
  • Biyolojik mücadele
  • Tarımsal makine ve ekipmanlar

Genel olarak yukarıda yer alanlarda firmalar katılmasına rağmen az da olsa farklı alanlara ait firmalara rastlamak mümkündür.

Antalya Tarım Fuarı Katılım 2019

Her yıl düzenli olarak organize edilen fuara, dünyanın farklı ülkelerinden firmalar ilgi göstermektedir. Antalya Tarım Fuarı 2019, geçtiğimiz yıl 517 firmayı ağırlamıştır. Bunlardan 160 tanesi uluslararası çaptadır. Firmalara ait markaların sayısı ise 675 civarındadır. Söz konusu rakamlar arasında toplam ziyaretçi sayısı da bulunmaktadır ve bu sayı 80 binden fazladır. Yurt dışından gelen misafirlerin sayısı ise 5 binden fazladır. Söz konusu organizasyon, bu kadar çok insanı, yaklaşık 50 bin metrekarelik bir alanda ağırlamaktadır.

Antalya Tarım Fuarı 2019

Antalya denildiği zaman insanların aklına ilk olarak turizm gelmesine rağmen burada tarım da oldukça gelişmiştir. İklimin uygun olmasına bağlı olarak yılın her dönemi ürün alabilme imkanı vardır. Kış mevsiminde yoğun olarak kullanılan seralar, ülkenin sebze ihtiyacının önemli bir bölümünü karşıladığı gibi yurtdışına ihraç dahi edilmektedir. Böylece ülke ekonomisine katkı sağlanmaktadır. Böyle bir ilde düzenlenen Growtech Eurasia, bölgedeki bütün firmaların ve üreticilerin dikkatini çekmektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren firmaların ve üreticilerin de Antalya Tarım Fuarı 2019 için istekli olması ve mutlaka katılım göstermesi gerekir.

Üreticilerin ve firmaların buraya katılım göstermesinin farklı yararları olacaktır. Öncelikle burada sergilenen ürünler daha yakından görülecek ve dünyadaki tarımsal faaliyetler ve gelişmeler hakkında fikir sahibi olunacaktır. Bu da üreticiler için farklı ufukların açılmasına neden olabilir. Firmalar ve üreticiler burada ürünleri tanıtma imkanı yakalamakta ve bu da yeni pazarların kapısını açmaktadır. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda sadece tarım ile ilgili olan fuarda bu yıl hayvancılık bölümü de eklenecek. Böylece kapsamının çok daha arttığı ve bunun katılımcılara da yansıyacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Antalya Tarım Fuarı Ne Zaman 2019?

Antalya Tarım Fuarı 2019, her yıl Kasım ayının sonu ile Aralık aynın başında yapılmaktadır. Planlaması çok daha önce yapılan fuarın 2019 yılında hangi tarihlerde yapılacağı şimdiden bellidir. Eğer çok önemli bir olay yaşanarak planlamayı etkilemez ise 2019 yılında 27 Kasım tarihinde başlayacak olan fuar, 30 Kasım’da sona erecektir.

Buradaki imkanlardan etkin olarak yararlanmak için firmaların mutlaka fuarda yer alması, üreticilerin ise burayı mutlaka ziyaret etmesi gerekir. Antalya’da turizme bağlı kalabalığın az olduğu Kasım ayı, aynı zamanda ufak çaplı bir tatil imkanı da sağlayacaktır.

Yorumunu ekle

%d blogcu bunu beğendi: