BİM Kurbanlık Fiyatları 2019 Ne Kadar?

BİM kurbanlık fiyatları 2019 yılında ne kadar? BİM kurbanlık inek, koyun, dana, düve ve keçi fiyatları ne kadar olacak? Detaylar yazımızda.

Kurban kesmek isteyenler için zincir marketler tarafından farklı seçenekler sunulmaktadır. Zincir market denildiği zaman ilk akla gelen seçeneklerden birisi de BİM’dir. BİM kurbanlık fiyatları 2019, diğer seçeneklere göre nispeten daha uygun olduğu için insanlar tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Kurbanlık fiyatları, piyasadaki farklı koşullara göre belirlenmektedir. Özellikle enflasyonun yüksek olması, hayvan üreticilerinin maliyetlerinin gün geçtikçe biraz daha artması, yurt dışından hayvan ithal edilmesi gibi hususlar rakamları etkilemektedir. Bunlar ve benzer hususların yıl içindeki durumuna bağlı olarak normal kurban fiyatlarının belirlenmesi, BİM tarafından açıklanacak olan rakamın da şekillenmesini sağlar. Yani market zincirler, piyasadaki genel koşulları mutlak surette dikkate alır ve buna göre hareket ederler.

BİM Kurbanlık Fiyatları 2019 Ne Kadar?

Maddi durumu iyi olmayan insanlar, kurbanlarını olabildiğince düşük maliyetle kesmenin yollarını aramaktadır. Bunun en basit yollarından birisi, BİM tarafından sunulan seçeneklerdir. Fakat insanlar BİM kurbanlık fiyatları 2019 yılında ne kadar olur şeklindeki soruya göre hareket edeceklerdir.

BİM Kurbanlık Fiyatları 2019

Önümüzdeki bayramdaki rakamların tahmin edilebilmesi için öncelikle bulunduğumuz yılın incelemesinin yapılması çok daha doğru olacaktır. Bilindiği gibi bu yıl normal kurbanlıkların fiyatları 5.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmiştir. Küçükbaştaki rakamlar ise 800 TL ile 3.000 TL arasındaydı. Market zincirler ise ortalama olarak 1.000 TL’ye hisse satışı yapmıştır.

BİM tarafından belirlenecek olan rakamın genel itibari ile 1.200 TL civarında olması beklenmektedir. Bunun nedeni ise geçen yıla ait rakamlar ve bunun üzerine eklenen enflasyondur. Bu yılki enflasyon oranının %20 seviyelerinde gerçekleşeceği dikkate alındığında ortaya böyle bir rakam çıkmaktadır. BİM kurbanlık fiyatları 2019, bu seviyeyi geçmeyecektir. Fakat kurbanlık fiyatları ile çok farklı bir durum ya da gelişme olursa ya da ekonomide ciddi sorunlar baş gösterir ise burada belirtilen rakamların tamamı değişebilir.

BİM Kurbanlık Hisse Nasıl Alınır?

Kurbanlık hisse alımı için BİM’i tercih edenlerin bilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle insanların bayramdan önce ödemelerini gerçekleştirmesi ve paylarına düşen etleri hangi şubeden alacaklarını belirtmeleri gerekmektedir. Böylece BİM tarafından gerekli olan planlama yapılmaktadır.

BİM kurbanlık fiyatları 2019 ödendikten sonra belirtilen tarihte ilgili şubeye gidilerek kurban hisseleri alınmaktadır. Kurbanların genel durumlarına göre ağırlıklar genellikle 18-20 kg civarında olmaktadır. Kemikli ya da kemiksiz seçimi insanların kendi tercihlerine göre yapılmaktadır. Böylece insanlar istedikleri gibi kurban hissesi alma fırsatı yakalamış olmaktadır.

BİM, Türkiye’nin farklı noktalarında çok sayıda şubeye sahiptir. Şube sayısının çok fazla olması, farklı noktalarında kurban kesimi yapmasına neden olmaktadır. Yapılan kesimler belli merkezlerde gerçekleşmekte ve daha sonra uygun bir şekilde paketleme yapılarak soğuk zincir bozulmadan uygun araçlarla ilgili yerlere sevk edilmektedir. Böylece insanlar kurban hisselerinde herhangi bir bozulma olmadan alma fırsatını yakalamış olmaktadır.

Yorumunu ekle

%d blogcu bunu beğendi: