Erzurumlular İthal Et İstemiyor

İthal ete tepki bu kez de Erzurum valisi Okay Memiş’ten geldi. ‘ithal et istemiyoruz diyen’ Memiş, üretken ve tarımsal anlamda kalkınmış bir Türkiye istediklerini de belirtti.

Aziziye ilçesinde, Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde konuya ilişkin toplantı düzenlendi. Toplantıda çok sayıda et ve süt üreticileri de bir aradaydı. Vali Memiş, Erzurum’un hem büyük, hem de küçükbaş hayvancılıkta, ülkenin sayılı değerleri arasında olduğunun altını çizdi. Ayrıca Erzurum’un büyük meralara da sahip olduğunu vurgulayan Memiş tarım ve hayvancılığın milli bir mesele olduğunu ifade etti. Vali sözlerine ‘hem üretken, hem de tarımsal anlamda kalkınmasını gerçekleştirmiş bir Türkiye istiyoruz, ithal et istemiyoruz’ şeklinde devam etti.

Erzurumlular İthal Et İstemiyor

Erzurumlular “İthal Et İstemiyoruz” Dediler

Sektördeki temsilciler ile bir araya gelen Memiş, sık sık söz alışverişinde bulunarak konukların fikrini aldı. Bu konuda somut projelerinde destekleneceğini ifade eden Vali, çiftçiyi kalkındırmak adına önemli adımların atılacağının sinyalini verdi. Tarım ve hayvancılık sektörünün sık sık önemini vurgulayan Memiş, dünyada da bu sektörlere büyük önem verildiğini söyledi.

Vali Memiş sözlerine ‘üretimi artıracak ve üreticiyi kalkındıracak somut projeler geliştirmeliyiz’ şeklinde devam etti. Herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini savunan Vali, projelerin kamu yararına da üretilmesi gerektiğini vurguladı. Toplantıya katılan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat, Erzurum Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezai Ercişli dikkat çeken isimler arasındaydı.

2 Responses

  1. Nilgün SERTEK

    Erzurum gibi hayvancılığın başşehri olan bir il neden ithal et istesin ki. Birçok şehirde hep ilk sıralarda giden şehirlerimiz neredeyse üretim konusunda ithal ürünlere dönüyor. İnsanlar artık üretmekten çok tüketmeye başladı. Sonumuz iyi değil böyle giderse

    Cevapla
  2. Efe

    Doğu anadolu zaten daha çok büyükbaş hayvancılıkla uğraşıyor, ithal et istememekte haklılar. Zaten kim istiyor ki ithal etleri? Umarım tüm testler kusursuz yapılıyordur bu etler ülkemize girerken

    Cevapla

Yorumunu ekle

%d blogcu bunu beğendi: