Genç Çiftçi Projesiyle Köyüne Döndü, Kendi İşini Kurdu

İstanbul’da otobüs şoförlüğü yapan Emre Özkan, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın hibe desteği sağladığı Genç Çiftçi Projesi sayesinde doğduğu şehre geri döndü. Genç Çiftçi Projesi ile aldığı hibe desteği sayesinde Malatya’daki baba ocağına dönen ve istiridye mantarı üretimine başlayan Özkan, şehir stresinden uzaklaşmanın huzurunu, hayallerine kavuşmanın ise mutluluğunu yaşıyor.

“İstanbul’daydım, İstanbul’dan buraya geldim ve Genç Çiftçi Projesinden destek aldım. İstiridye mantarı üretiyorum. 30 bin TL hibe çıktı, burayı açmayı nasip etti Allah. Gayet memnunum. Gurbet biraz zor olduğu için yani buraya geldim, kendi işin patronu oldum. Hibe desteği çıkınca evlendim, bir çocuğum var Düğünümüzün olduğu gün de mantarımız çıktı, 2 senedir bu işi yapıyorum. Hani ekmek yiyoruz, ekmek teknemiz oldu bu iş. Malatya, Elbistan’da perakende satışlarımız da oluyor.”

Kendi işinin patronu olmanın çok güzel bir duygu olduğunu ifade eden Özkan devletin sağladığı imkanlardan gençlerin yararlanması gerektiğini vurgulayarak gençlere köylerinize geri dönüş yapın çağrısında bulundu.

Yorumunu ekle

%d blogcu bunu beğendi: