Saray Çiftliğinden Konkordato Haberi

Saray Halı ve Saray Çiftliği gibi büyük devlerin konkordato talep etmesi gündemi sarstı. Ünlü işadamı Necati Kurmel, kurduğu Saray Halı ve Saray Çiftliği için iflas ilamında bulundu. Ayrıca konkordato talebine kendisiyle birlikte 4 kişi daha dahil edilecek.

Sektörel anlamda darlık yaşayan büyük şirketler tek tek konkordato talebinde bulunuyor. Şirketlerin nefes almasını sağlayan bu uygulama şimdi de Necati Kurmel’in şirketleri için gündemde. Tam yarım asırdır faaliyetlerine devam eden Saray Halı A.Ş. 25 bin büyükbaş hayvanı olan çiftliğe sahipti. Saray Çiftliği, Setenay Kurmel, Yunus C. Kara, Birant Kurmel ve Necati Kurmel için konkordato talebinde bulunuldu.

Mali Dengeler Alt Üst Oldu

Ekonomideki dalgalanmalardan oldukça fazla etkilenen Saray Halı, konkordato talebini İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne iletti. Eğer karar verilir ise şirket faaliyetlerine kaldığı yerden devam edebilecek. Hem Kayseri, hem de Adana’da çiftlikleri bulunan Saray Halı’nın, Avrupa’nın en büyük tesislerinden biri konumunda. Ayrıca Saray Halı şirketi de ülke genelinde 1000’den fazla mağazaya sahip. Çiftlikte aynı zamanda süt üretimi de yapılmakta ve süt ürünleri kapsamında da sektörün öncü isimlerinden. Şirket kurucusu Necati Kurmel ise ülkenin en zengin 100 ailesi arasına adını yazdırmış, başarılı girişimci ve işadamlarından biri. Şirket avukatları herhangi bir açıklama yapmamış olsa da, dünya devi için yapılan bu haber şaşırttı.

2 Responses

  1. Arife GÜZEL

    Yaşanan deneyimlerden sonra insanların artık bu tür işler pek yaklaşacağını sanmıyorum. Malum bildiğiniz gibi bu ülke bir tosun hizmeti yaşadı. Gerçi yapılan hiçbir iş için kontrol olmadan güvenli iş olmaz

    Cevapla
  2. Hasan

    Çok yazık olmuş. 2018 yılı birçok büyük firmanın sonu oldu adeta. Sık sık caddelerde görürdüm bu markayı gerçekten üzüldüğüm ender şirketlerden biri.

    Cevapla

Yorumunu ekle

%d blogcu bunu beğendi: