Üniversiteli Genç, Devlet Desteği ile Kendi İşini Kurdu

Üniversite mezunu olan Büşra Sultan Aydın uzun süre iş bulamayınca Genç Çiftçi Projesi kapsamında proje hazırlayarak hibe destek başvurusunda bulundu. Başvurusu olumlu sonuçlanan Aydın proje kapsamında daha önce tadını bile bilmediği bir mantar olan istiridye mantarının üretimine başladı.

Proje sayesinde köyünde kurduğu serasında yıllık ortalama 10 ton ürün alan Aydın yaptığı işten dolayı hem gururlu, hem de mutlu. Kendisi şu şekilde konuştu:

“Aileme söyledim babam her zaman arkamda olduğunu belirtti. Annem biraz riskli iş olduğu için herkes gibi geri durdu, birçok insan bunu söyledi hatta mantar işi yapılmaz, sen yapamazsın da denildi ama babamın da desteğiyle, abimin de desteğiyle, şu anda annemin de desteğiyle devam ettim, kurdum. İş yerimden de gayet memnunuz. Çıkan sonuçlarla bir yılda kendi maliyetini de çıkardı fazlasıyla beni de tatmin etti diyebiliriz. Hayalimdeki şey kendi işinin patronu olmaktı ve 22 yaşında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın verdiği hibe ile kendi işimin patronu oldum. Hayallerimi gerçekleştirdim teşekkür ediyorum.”

Yorumunu ekle

%d blogcu bunu beğendi: