Veysel Ulusoy Ticaret Sanayi Odasında Konuştu

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası gündemine Prof. Dr. Veysel Ulusoy konuşması danga vurdu. Gündemde yer alan konuları uzmanları ile tartışan MTSO’da bu kez misafir, tarım ekonomisi ve politikaları konusunda uzman Ulusoy’du. Manisalı işadamlarını bir araya getiren konferansta Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz ve Manisa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Cahit Yayman da dikkat çeken isimler oldu. Tarımsal alanda yaşanan sıkıntıların ele alındığı toplantıda açılış konuşmasını Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz yaptı. Yılmaz Manisa’nın ticaret ve tarım şehri olduğuna, ancak potansiyeline nazaran istenilen skalanın yakalanamadığına değindi.

Modern tarım sistemleri.

Yılmaz sözlerine Celal Bayar Üniversitesi ile sanayicilerin bir araya getirildiğini ve bunun da pek çok çevre üniversiteye örnek olduğunu söyleyerek devam etti. Aynı zamanda Manisa paydaş kültürünü yükseltmeleri gerektiğinin, çay ve fındık dışında her şeyin yetiştirildiğinin ve kuru üzüm ile zeytin yetiştiriciliğinde önemli bir paya sahip olduklarının da altını çizdi.

Tarım 4.0 Türkiye’de uygulanmaya başlanıyor.

Tarımda ve sanayide 4.0 dijital dönüşümü yakalamak gerektiğini savunan Yılmaz, tarımdaki sorunlara köklü çözümler üretmek gerektiğini savundu. Yılmaz’ın etkili konuşmasının ardından sözü alan Prof. Dr. Veysel Ulusoy da tarımda sürdürülebilir olmanın formülünü davetliler ile tartıştı. ‘Türkiye Tarım ekonomisi ve politikaları’ adındaki sunumu sonrasında davetlilerden gelen soruları yanıtladı ve yaklaşık 2 saatlik programın sonunda Ulusoy’a Atatürk portreli naht eseri hediye edildi.

Yorumunu ekle

%d blogcu bunu beğendi: